O Firmie - ADAMEX

Kim jesteśmy?

Jesteśmy wielopokoleniową firmą rodzinną z tradycjami sięgającymi 1992 roku, kiedy powstał pierwszy model naszego wózka głęboko-spacerowego. To tu w Polsce, w Częstochowie od lat nieustannie zmieniamy się dla Was i dokładamy wszelkich starań aby rodzicielstwo było proste, bezpieczne i komfortowe, ale niezwykłe i satysfakcjonujące zarazem.

Jesteśmy z Polski, produkujemy w 100% w Polsce i jesteśmy z tego bardzo dumni ♥

Poza tym, nasze wózki znajdziecie w ponad 200 sklepach w całej Polsce!

Styl i funkcjonalność

Od lat staramy się wyjść WamRodzicom naprzeciw i jak najlepiej spełniać Wasze oczekiwania,  dlatego korzystamy z wysokiej jakości materiałów, dbamy o detale, staranne wykonanie oraz o funkcjonalność i prostotę obsługi naszych wózków.

Śledzimy najnowsze rozwiązania technologiczne i staramy się je implementować, tak aby nowoczesne rozwiązania i ciekawe warianty kolorystyczne, nawiązywały do najnowszych, światowych trendów mody.

Bezpieczeństwo

Dbamy o wysoki standard jakości. Bezpieczeństwo potwierdzają normy i certyfikaty europejskie. Nasze produkty spełniają wymagania określone europejskimi normami technicznymi. Ponadto, każdy nasz produkt przechodzi długotrwałe i staranne testy wewnętrzne.

Nasza misja to Wy

Pragniemy ułatwiać życie rodzicom i odpowiadać na Wasze realne potrzeby, dlatego chcemy, aby nasze produkty jak najlepiej służyły Wam i Waszemu dziecku podczas tej pięknej, ale i trudnej przygody jaką jest rodzicielstwo.

Poza tym… Jesteśmy obecni już w ponad 40 krajach! To napawa nas dumą, ale nie zatrzymujemy się, rozwijamy się i nieustannie dbamy o potrzeby dzieci i rodziców, tak aby nasze produkty docierały do kolejnych rodzin na całym świecie.

Historia

 1. To właśnie w tym roku rozpoczyna się historia naszej firmy, kiedy to na pomysł jej założenia wpadł jej pierwotny założyciel - Zygmunt Karoń. Wraz ze wzrostem firmy sukcesywnie dołączali do niej nowi wspólnicy: córka Ewa, syn Jacek oraz zięć Adam - od imienia którego wzięła się nazwa naszej firmy.
 2. Zwiększenie liczby pracowników, dynamiczny wzrost produkcji oraz potrzeba przestrzeni sprawiła, że przenieśliśmy większość działów firmy do nowej lokalizacji w Woli Kiedrzyńskiej.
 3. Ekspansja sprzedaży na rynki wschodnie i rozwijające się. Poszerzenie naszego portfolio o nowe rynki zbytu sprawiło, że dynamika rozwoju całego przedsiębiorstwa nabrała na sile. Nawiązaliśmy nowe kontakty biznesowe, poznaliśmy kontrahentów z którymi do dziś łączy nas wieloletnia i owocna współpraca. Nowe rynki zbytu to również podróże służbowe, uczestnictwo w zagranicznych targach branżowych oraz możliwość poznania różnych kultur biznesowych, co dało nam bezcenne doświadczenie.
 4. Otwarcie pierwszej własnej, samowystarczalnej szwalni poza siedzibą firmy. Z kolejnymi latami sukcesywnie zwiększyliśmy tę liczbę do 3 własnych szwalni. W swoich szwalniach lokalnych jak i w innych miastach zatrudnialiśmy wtedy blisko 200 krawcowych.
 5. Pierwsze uczestnictwo w targach branżowych Kid’s Time w Kielcach. Targi to dla nas co roku wielkie wydarzenie do którego przygotowujemy się z wyprzedzeniem bardzo skrupulatnie. Traktujemy to bardzo poważnie, ponieważ każde uczestnictwo w targach, zarówno tych krajowych jak i międzynarodowych, to możliwość zaprezentowania nowej kolekcji, zdobycia nowych klientów oraz spotkania się z kontrahentami, z którymi na co dzień utrzymujemy kontakt telefoniczny lub mailowy.
 6. Pierwsze uczestnictwo w targach branżowych Kind+Jugend w Kolonii. To bardzo ważny i przełomowy rok, ponieważ mieliśmy szansę pokazania naszych produktów na tych prestiżowych targach, które co roku gromadzą ok. 20tys. odwiedzających z całego świata i setki wystawców. Do 2020 roku (wybuch pandemii) wystawialiśmy się w Kolonii rokrocznie.
 7. Ekspansja na rynki zachodnie. Powstaje nasz pierwszy kultowy model wózka - Pajero - tak chętnie przez Was kupowany. Przeprowadzamy się do nowego i nowoczesnego kompleksu biurowo-produkcyjno-magazynowego w Woli Kiedrzyńskiej przy ul. Mykanowskiej 57, gdzie od tamtej pory znajduje się nasza siedziba główna.
 8. Powstaje model Barletta, absolutny hit i bestseller, który stał się najczęściej i najchętniej kupowanym wózkiem w Polsce! Do tej pory widzimy je na ulicach Polski, wychowując kolejne pokolenia małych Polek i Polaków ♥
 9. Powstaje model Reggio, który skradł Wasze serca i stał się modelem kultowym, szczególnie w wariancie Reggio Special Edition Y-85, to było wielkie WOW!
 10. Przedstawiamy model wózka Cristiano, który pokochaliście i łącznie z Reggio stanowią duet bestsellerów sprzedaży.
 11. Powstaje kolejny bestseller sprzedażowy - model Belissa, który do tej pory jest najchętniej kupowanym przez Was wózkiem ♥